Zrealizowane projekty

O nas

Nasze technologie

Usługi

Kontakt

Spółka Klinika Nowych Technologii Energetyki Środowiskowej Sp. z o.o. powstała w 2015 roku na bazie Firmy "Markon", której właścicielem był Dr inż. Marek Pilawski - Inżynier Europejski.

 

Działalność Spółki skupia się wokół szeroko pojętej energetyki środowiskowej ze szczególnym uwzględnieniem, energii jaką można uzyskiwać z odpadów, czyli recyklingiem energetycznym odpadów.

 

Dzięki dorobkowi naukowemu Dr inż. Marka Pilawskiego Spółka nasza już w momencie swojego powstania dysponowała wieloma patentami oraz rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi na inteligentną gospodarkę odpadami. Jedna z opatentowanych technologii pozwala na samolikwidację odpadów, inne zaś realizuje hasło: "odpady pracują na odpady".

 

Interdyscyplinarny zespół inżynierów i naukowców pozwala na realizacje projektów z pogranicza różnych gałęzi nauki oraz techniki a elastyczne i właśnie interdyscyplinarne podejście do projektu sprawia że opracowane rozwiązania/technologie są innowacyjne i na najwyższym poziomie nauki, techniki oraz inżynierii.

 

Wszyskie opracowane rozwiązania i technologie są przyjazne środowisku naturalnemu człowieka.

 

Pośród wielu technologii i urządzeń znalazły się opracowane przez Zespół, pracujący pod kierownictwem Dr inż. Marka Pilawskiego unikalne w światowej skali:

Technologia Recyklingu Molekularnego Odpadów (RMO) oraz Technologia (rCB) Modyfikacji Sadzy Pirolitycznej do Postaci Carbon Black inaczej Recovery Carbon Black lub Recykled Carbon Black.

 

rCB Jest to technologia, która umożliwia zamknięty, cyrkulacyjny obieg materiałów, odpadów i energii środowiskowej w procesie wytwarzania Recovery Carbon Black używanego jako napełniacza do produkcji nowych wyrobów z gumy w szczególności nowych opon samochodowych.

                           

czytaj więcej

czytaj więcej

O nas

dr inż. Marek Pilawski 

 założyciel

Dariusz Kalinowski  

prezes